CZE 2017 MONITOR AUDIO SERIA SILVER – 6TA GENERACJA

ULTRASONE SIGNATURE STUDIO
Lipiec 12, 2017
Pokaż wszystkie

CZE 2017 MONITOR AUDIO SERIA SILVER – 6TA GENERACJA

Firma Monitor Audio ogłasza wprowadzenie nowego, najlepszego do tej pory wcielenia serii Silver. Nowa seria obejmuje zaawansowane technicznie, świetnie prezentujące się kolumny w atrakcyjnych cenach, które doskonale sprawdzą się zarówno w systemach stereofonicznych jak i wielokanałowych do kina domowego.

Przełomowe zmiany w dizajnie oraz intensywne badania nad udoskonalonymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi doprowadziły do opracowania kolumn z serii Silver firmy Monitor Audio na nowo. Teraz można w niej znaleźć propozycje zarówno dla miłośników stereofonicznej muzyki, jak i fanów kina domowego.

18-tego maja w czasie wystawy High End w Monachium zaprezentowano 9 modeli z serii Silver, stworzonych z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Seria obejmuje dwa modele kolumn podstawkowych oraz trzy szczupłe podłogówki wymagające co prawda niewiele miejsca w pokoju, ale oferujące przy tym naprawdę duży dźwięk. Natomiast montowane na ścianach głośniki efektowe Silver FX oraz dwie dyskretne kolumny centralne doskonale nadają się do dyskretnych instalacji AV. Serię Silver uzupełnia mocarny subwoofer schodzący nawet do poziomu 22 Hz, wyposażony w procesor DSP. Magnetyczne mocowanie maskownic oraz umieszczenie portów bas-refleksu HiVe II na tylnej ściance nadają kolumnom nowej serii Silver wyjątkowo elegancki wygląd.

“Nowej serii Silver nadaliśmy zupełnie nowy charakter wizualny”, wyjaśnia dyrektor techniczny Monitor Audio, Dean Hartley, niezwykle dumny (słusznie!) z nowych modeli opracowanych przez jego zespół. “Zgodnie z koncepcją ‘mniej znaczy więcej’, dokonaliśmy oceny każdego komponentu a następnie zaprojektowaliśmy kolumny od nowa.” W części prac wykorzystaliśmy precyzyjne laserowe skanery (pracujące z dokładnością rzędu tysięcznych części milimetra) pracujące w renomowanym National Physical Laboratory by stworzyć optymalne wzmocnienia obudów naszych kolumn i uzyskać wyjątkowo naturalne brzmienie.

Uznany mistrz technologii głośników z metalowymi membranami, firma Monitor Audio, wykorzystał cztery dekady doświadczenia w tym zakresie by stworzyć nowe wersje znakomitych membran C-CAM specjalnie na potrzeby nowej serii Silver. Są one wykonywane z pojedynczego kawałka unikalnego stopu aluminium z magnezem pokrytego warstwą ceramiczną, uformowanego w kształt o profilu „talerza”. Sztywność tej konstrukcji daje ogromne korzyści soniczne w porównaniu do membran wykonywanych z miększych materiałów, które pracując odkształcają się co skutkuje słyszalnymi zniekształceniami dźwięku. Opracowane przez nas przetworniki C-CAM nie mają otworów pośrodku membrany, z których często wystaje cewka głośnika, dzięki czemu są w stanie odtworzyć czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk w całym paśmie muzycznym. “Efektem”, dodaje Dean, “jest znacząca redukcja poziomu zniekształceń oraz czystsza, wierniejsza reprodukcja muzyki niezależnie od preferowanego gatunku.”

Techniczne ulepszenia „napędu” głośników objęły również mocniejsze magnesy i udoskonalone cewki, które dają czystszy dźwięk nawet w czasie odsłuchów na wysokich poziomach głośności. Monitor Audio twierdzi nawet, że to ich kolumny oferują najczystszą prezentację tonów średnich pośród wszystkich kolumn tej klasy. Użytkownicy mogą również liczyć na precyzyjne obrazowanie zarówno w osi odsłuchu jak i poza nią dzięki nowemu modułowi z głośnikiem średnio- i wysokotonowym w kształcie kropli stosowanym w modelach podłogowych Silver 300 i Silver 500. Komponenty wysokiej klasy zastosowane w krytycznych punktach zwrotnic są kolejnym ważnym elementem umożliwiającym uzyskanie dźwięku najwyższej klasy. Wśród nich są kondensatory polipropylenowe klasy premium, cewki powietrzne oraz z laminowanymi rdzeniami stalowymi.
Modele

Dwa modele podstawkowe w serii Silver to niewielkie kolumny dostarczające zaskakująco duży dźwięk. Skalę i dynamikę prezentacji zawdzięczają potężnym magnesom oraz dużym, 32mm cewkom generującym zwarty, mocny bas. Ultra-kompaktowe Silver 50 to konstrukcje 2-drożne wentylowane bas-refleksem, wyposażone w nowy przetwornik nisko- średniotonowy o średnicy 5,25 cala oraz nową 25 mm złotą kopułkę C-CAM. To najmniejszy model podstawkowy pośród wszystkich generacji serii Silver.

Jego większy brat, Silver 100, wykorzystuje tę samą kopułkę, ale w połączeniu z potężnym, 8-calowym przetwornikiem nisko- średniotonowym C-CAM, zamontowanym w kompaktowej, 2-drożnej konstrukcji z bas-refleksem. Duże przetworniki potrafią poruszyć duże ilości powietrza, dzięki czemu Silver 100 imponują dynamiką prezentacji i niskim zejściem basu, które zwykle kojarzą się nam z konstrukcjami podłogowymi. “To poważna, audiofilska kolumna”, twierdzi Dean, “zdolna do dostarczenia prezentacji o wysokiej rozdzielczości zarówno w przypadku wyrafinowanych, akustycznych popisów solowych, jak i głośnych koncertów rockowych. Jedno i drugie przychodzi im równie łatwo”

Trzy modele podłogowe w nowej serii Silver to: Silver 200, Silver 300 oraz Silver 500. Model Silver 200 to akustycznie i elektrycznie konstrukcja 2,5-drożna z dwoma wooferami basowymi w dwóch komorach wentylowana bas-refleksem. Wyposażono ją w dwa porty b-r typu HiVe II oraz dwa przetworniki C-CAM o średnicy 5,25 cala (odtwarzające tony niskie oraz niskie i średnie) i 25 mm złotą kopułkę wysokotonową. Wizualnie eleganckie, smukłe Silver 200 to prawdziwie kompaktowe podłogówki o lajfstajlowych proporcjach. Dyferencyjne strojenie sprawia, że jedynie tony średnie nakładają się na wysokie co zapewnia wysoka precyzje obrazowania zarówno w osi, jak i poza osią odsłuchu. Zaletą takiej konfiguracji jest prezentacja zbliżona to oferowanych przez bardziej złożone, 3-drożne kolumny, ale przy zachowaniu wysokiej skuteczności i niskiego zejścia basu przy niewielkich rozmiarach obudowy.

“Silver 200 zostały stworzone by oferować nadzwyczajnie muzykalną prezentację, nawet gdy są umieszczone blisko ściany. Dzięki temu oferując wysokiej klasy brzmienie są również produktem praktycznym, nadającym się do niemal każdego pomieszczenia”, wyjaśnia Dean Hartley. “Monitor Audio jest zachwycone mogą zaoferować mniejsze kolumny dostarczające duży dźwięk – idealne rozwiązanie dla wielu nowoczesnych mieszkań i domów.”

Pierwszy z dwóch 3-drożnych modeli w serii, Silver 300, czerpie pełnymi garściami z doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w jego poprzedniku, ale dzięki ulepszonym przetwornikom w zakresie jakości brzmienia idzie jeszcze o krok dalej. Użytkownicy będą zachwyceni najwyższej jakości średnicą odtwarzaną przez dedykowany 4 calowy przetwornik wykorzystujący opracowaną przez inżynierów Monitor Audio genialną „podwieszaną cewkę” i napęd głośnika gwarantujące bardzo niski poziom zniekształceń. Uzyskanie tak wysokiej czystości dźwięku jest możliwe, ponieważ cewka przez cały czas pozostaje w szczelinie magnetycznej. Para wooferów basowych z membranami o dużym skoku doskonale współpracuje generując nawet bardzo niski, sejsmiczny bas. Szczupłe kolumny mogą być umieszczone nawet zaledwie 30cm od ściany nadal oferując doskonałą jakość dźwięku. Wysoka skuteczność Silver 300 umożliwia parowanie tego modelu nawet ze wzmacniaczami o niezbyt wysokiej mocy by osiągnąć znakomitą dynamikę prezentacji muzyki, czy ścieżki dźwiękowej oglądanego filmu.

Topowy model w tej serii to Silver 500 wyposażono w parę potężnych, 8-calowych wooferów basowych C-CAM. Dzięki nim kolumny te potrafią dostarczyć szybki, potężny bas schodzący nawet do 30 Hz, co praktycznie eliminuję potrzebę używania subwoofera. Czystą, pozbawioną najmniejszych choćby zniekształceń średnicę reprodukuje dedykowany 4-calowy przetwornik RST stworzony właśnie do tego zastosowania. Jak informuje Monitor Audio, dzięki wysokiej skuteczności i przyjaznej impedancji do napędzenia tych kolumn wystarczy wzmacniacz ze średniej półki cenowej.
Dźwięk wielokanałowy

Projektując serię Silver firma Monitor Audio pomyślała również o miłośnikach kina domowego. Dlatego w linii tej znalazły się dwie kolumny centralne, montowany na ścianie 2-drożny głośnik idealnie nadający się do odtwarzania tylnych kanałów oraz doskonały subwoofer z panelem sterującym umieszczonym na górnej ściance, co ułatwia dostęp do wszystkich funkcji włącznie z trzema zaprogramowanymi ustawieniami EQ (Music, Movie i Impact).

Dzięki dyskretnemu profilowi Silver FX można montować na bocznych bądź tylnej ścianie tak, by płynnie wtapiały się w każde otoczenie. Charakter dyspersji dźwięku tych głośników w systemach wielokanałowych można łatwo zmieniać dzięki przełącznikowi umożliwiającemu wybór trybu pracy (di-pole bądź bi-pole). Dwie 25 mm złote kopułki C-CAM z wentylowanym systemem magnesów Neo zapewniające krystalicznie czysty dźwięk połączono z 6-calowym wooferem nisko- średniotonowym C-CAM. Projektanci Monitor Audio od początku nie traktowali tego głośnika jako jedynie „dodatkowego”, dzięki czemu powstał model pełny nowoczesnych technologii o doskonałych parametrach oferujący doskonałe brzmienie.

Użytkownik może wybrać jedną z dwóch oferowanych kolumn centralnych: Silver C150 albo większą Silver C350, które zapewnią wyjątkową czytelność dialogów oraz wyjątkową dynamikę ścieżek dźwiękowych oglądanych filmów. Pierwszy model to kompaktowa kolumna z dwoma przetwornikami basowymi C-CAM o średnicy 5,25 cala zastosowanymi w doskonale znanej 3-głośnikowej konfiguracji wraz z 25 mm złotą kopułką wysokotonową w układzie 2,5-drożnym w obudowie zamkniętej. Dzięki sprytnej budowie kolumna ta może pracować ustawiona blisko ściany bądź w ograniczonej przestrzeni, a jednocześnie eliminuje problem centralnego „martwego punktu” charakterystycznego dla wielu modeli kolumn centralnych. Doskonale zgrywa się z modelami Silver 50 i Silver 200 oferując spójną prezentację wysokiej klasy.

Większy Silver C350 czerpie z doskonałych rozwiązań stosowanych w mniejszym modelu oferując jakość wymaganą w najlepszych systemach kina domowego. To 3-drożna, 4-głośnikowa konstrukcja, która jest doskonałym partnerem dla modeli Silver 100, Silver 300 i Silver 500, ponieważ pionowa orientacja modułu z tweeterem i głośnikiem średniotonowym gwarantuje taką samą kierunkowość dźwięku jak w przypadku wymienionych modeli. Ponieważ nawet do 60% dźwięku w systemach AV pochodzi z kanału centralnego, Monitor Audio skupiło się na stworzeniu kolumn centralnych o znakomitych parametrach, w tym wysokiej skuteczności i minimalnym poziomie zniekształceń, by dostarczyć użytkownikom prezentację najwyższej klasy.

Mocarny subwoofer Silver W-12 potrafi dostarczyć potężny, grzmiący bas dzięki 12-calowemu wooferowi z membraną o dużym skoku oraz przewymiarowanej cewce i układowi magnetycznemu. To dzięki nim pomimo niewielkich rozmiarów zamkniętej obudowy W-12 potrafi zaprezentować tak niski i potężny bas. Wbudowany 500 W wzmacniacz w klasie D gwarantuje odpowiedni zapas mocy, a procesor DSP zajmuje się filtrowaniem sygnału wraz z opracowanym przez Monitor Audio układem APC (Automatic Position Correction), który automatycznie wykrywa i eliminuje mody pokoju, w którym ustawiony jest subwoofer. W celu unikania powstawania zniekształceń oraz przesterowania głośnika wykorzystano zaawansowany 32-bitowy mikro-kontroler, który dokonuje stosownych pomiarów kilka tysięcy razy w ciągu sekundy. Dzięki niemu użytkownik może wygodnie rozsiąść się w fotelu i zachwycać się potężnym, niskim, ale i wyjątkowo czystym basem nawet przy najbardziej wybuchowych ścieżkach filmowych.

Którekolwiek modele z doskonałej serii Silver wybierzesz możesz być pewny, że inwestujesz swoje pieniądze w produkty pełne najnowszych i najlepszych technologii, jakie inżynieria 21-go wieku ma do zaoferowania. Ponieważ kochasz piękny dizajn i żądasz dźwięku najwyższej jakości, Monitor Audio stworzył nową serię Silver by zaspokoić Twoje potrzeby łącząc doskonałe brzmienie z pięknym, nowoczesnym wyglądem.
Najważniejsze cechy

• Większa uniwersalność serii – wyjątkowo szczupłe, kompaktowe kolumny podłogowe i podstawkowe
• Dwie nowe kolumny centralne zostały dodane do serii – mała oraz duża przeznaczona do bezkompromisowych systemów kina domowego
• Mniejsze modele stereofoniczne (Silver 50, Silver 200) zostały zaprojektowane tak, by można je było ustawiać bliżej ścian co daje użytkownikowi większą swobodę przy ich ustawianiu w pokoju
• Gładki, detaliczny dźwięk bez najmniejszych nawet oznak szorstkości o absolutnie niezwykle niskim poziomie zniekształceń
• Całkowicie nowe przetworniki C-CAM oraz nowa 25mm złota kopułka C-CAM zostały opracowane specjalnie na potrzeby nowej serii Silver
• Wysokie impedancje oznaczają łatwość wysterowania – dobór wzmacniacza jest więc zdecydowanie łatwiejszy
• Naukowe podejście do kwestii wewnętrznego wzmocnienia obudowy dzięki współpracy z naukowcami z National Physical Laboratory
• Piękne nowe wykończenie Satin White doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz w dowolnym miejscu na świecie, do wyboru są również naturalne forniry klasy premium i wykończenia lakierami na wysoki połysk
• Super-cienkie maskownice mocowane na magnesach – brak otworów do mocowania poprawia estetykę kolumn
• Nóżki wystające poza obrys kolumny dają odpowiednią stabilność, a jednocześnie zapewniają elegancki wygląd.

Ręcznie wytwarzane obudowy wykańczane są jednym z kilku oferowanych fornirów klasy premium, lakierem na wysoki połysk bądź nowym Satin White.

Opcje wykończenia:
• Black Oak – fornir klasy premium
• Walnut – fornir klasy premium
• Rosenut – fornir klasy premium
• Natural Oak – fornir klasy premium
• High Gloss Black – obróbka ręczna do uzyskania lustrzanej powierzchni, 10 warstw lakieru
• Satin White – nowe wykończenie – piękne i nowoczesne
Kolory na zdjęciach są jedynie poglądowe i nie oddają rzeczywistości w 100 procentach

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Więcej informacji

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij